Magiczne bąbelki

Od wielu, wielu lat dzieci wymyślają sobie przeróżne zabawy. Kiedyś, gdy nie istniały jeszcze komputery, telefony, czy konsole, gdy w pokoju dziecka nie było tylu zabawek, a ojciec robił koniki z drewna, to nawet piana z kąpieli była czymś nadzwyczajnie ciekawym. Historia baniek mydlanych sięga czasów starożytnych, czyli czasów wynalezienia mydła. Już wtedy tęczowe, latające kule ściągały ogromne zainteresowanie. Na początku, nie były one tak trwałe, jednak z czasem zaczęto doskonalić ich skład.

CZYM WŁAŚCIWIE JEST BAŃKA MYDLANA?

płyn do baniek mydlanych

Będąc dzieckiem i widząc pierwszy raz na oczy latającą, okrągłą tęczę, można by pomyśleć, że mamy do czynienia z czymś nadzwyczajnie magicznym! Niestety, nic bardziej mylnego. Bańka mydlana jest to zamknięta błona, wypełniona powietrzem. Powstaje w wyniku zmieszania wody z mydłem lub np. z płynem do naczyń. Zachodzi wtedy zjawisko iryzacji. Tak oto w najprostszy, domowy sposób powstaje słynny płyn do baniek mydlanych.    

OGROMNE WIDOWISKO

Przez wiele lat płyn do baniek mydlanych składał się tylko z wody i mydła. Z czasem jednak, ludzie zaczęli próbować dodawać wiele innych składników, aby ulepszyć ich jakość. W końcu powstało idealne mydło do wyrobu wielkich baniek. Niestety, na początku było dostępne tylko w Ameryce, aż wreszcie w XXI wieku pojawiło się na niemieckim rynku. Europejscy, zawodowi bańkarze w końcu mogli cieszyć i zadziwiać widokiem wielkich, tęczowych baniek.

NOWY SKŁAD - LEPSZA JAKOŚĆ

W dzisiejszych czasach, nie ma żadnych tajemnic co do składu dobrego płynu do baniek mydlanych. Aktualne badania, umożliwiły powstanie roztworu, który niweluje nadmierne pękanie. Możemy go kupić w wielu sklepach, bądź wyszukać na różnych stronach internetowych, jak zrobić je samodzielnie. Nic prostszego! A więc, aby nasze bańki były mocne i nie pękały przy starciu z pierwszym podmuchem wiatru, należy zmieszać płyn do naczyń, z odpowiednią proporcją sody, gumy guar, gliceryny oraz wody. I gotowe! Mamy nasz idealny płyn do baniek mydlanych.

WIĘKSZE, WIĘC LEPSZE

Każdy już wie, jak zrobić mocne i wytrzymałe bańki. Jednak z roku na rok, ludzkość się rozwija. Nie wystarczają nam dotychczasowe sposoby i doszukujemy się ulepszenia wszystkiego, co nas otacza. Tak samo jest z naszym płynem do baniek mydlanych. Firmy zajmujące się produkcją baniek, prowadzą swoisty wyścig i zdobywają rekordy Guinnessa na wielkość baniek. Potrafią one pomieścić, nawet po 200 osób. Dzisiaj na rynku można znaleźć przeróżne rodzaje płynów do baniek mydlanych. Możemy z nich stworzyć bańki naprawdę ogromne, ale też małe i bardzo mocne. Jeśli znudziły nam się standardowe bańki, to mamy do wyboru niemal każdy kolor i aromat. Z roku na rok, wprowadzane jest co raz więcej przeróżnych nowości, lecz to od nas zależy na jaki płyn do baniek mydlanych się zdecydujemy!