Szyny sufitowe - dlaczego warto?

Atrakcyjne dopieszczenie okien to jedna z ważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o dopieszczenie swojego domu czy mieszkania. Firanki czy eleganckie zasłony sprawiają, że wnętrza są przytulne, a strefa naszego wypoczynku jest jeszcze bardziej komfortowa i przyjemna. Jednak przed wybraniem zasłon, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie segmenty mocujące, które zadbają o solidność konstrukcji oraz elegancki wygląd opraw okiennych. Szyna sufitowa to nic innego jak bardzo modernistyczna pochodna karnisza. Umożliwia ona drobną aranżację okna, a przy tym pozostaje jego dość dyskretną częścią. Innowacyjne szyny sufitowe są mocowane do sufitu. Sprawia to, że możemy je dopasować do wszelkich ścian.

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

szyny sufitowe

Szyny sufitowe można bardzo prosto wpasować w każdą przestrzeń. Pasują zarówno do nowych, modernistycznych wnętrz, jak i klasycznych. Ich minimalistyczny, ciekawy wygląd sprawia, że nie tylko są niezwykle użyteczne, a także bardzo eleganckie. Dodatkowe wzmocnienia czy wsporniki nie są wymagane, dzięki czemu efekt wizualny jest całkiem lekki oraz ciekawy. Dodatkowo takie rozwiązanie to idealna opcja do pokoi, w których zostały zastosowane płyty kartonowo-gipsowe. W takich pomieszczeniach wykorzystanie karniszy może być niemożliwe, ze względu na ich wagę. Szyny sufitowe bardzo dobrze sprawdzą się w kompozycji z nietypowymi oknami. Kiedy mamy do czynienia z dość wysokimi oknami, karnisze mogą być wręcz niemożliwe do zamontowania. Dlatego szyny, które należy przymocować, do sufitu sprawdzą się idealnie. Również okna narożne mogą sprawdzić się idealnie z szynami. Dzięki takiemu połączeniu jesteśmy w stanie uzyskać przejezdność oraz ciągłość dla zasłon.

Do jakich pomieszczeń?

Tak jak wiele innych rzeczy, jeśli mówimy o aranżacji wnętrza, to szyny sufitowe należy dopasować do wielkości pomieszczeń. W przypadku małych pomieszczeń szyny sufitowe sprawią, że będą one wyglądały minimalistycznie, a także optycznie powiększą przestrzeń. W przypadku dużych powierzchni również możemy zastosować takie rozwiązanie. Długość jest nieograniczona, a kąt może wynosić nawet 90°. Kiedy mamy do czynienia z niższymi pomieszczeniami to szyny sufitowe sprawiają, że miejsce pod sufitem jest ujednolicone, przez co optycznie ją zwiększamy. Szyny to znacznie mniejsze rozwiązania niż karnisze. W niektórych wypadkach możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście centymetrów przestrzeni przy ich zastosowaniu. Dodatkowo w mniejszych pomieszczeniach wykorzystanie karniszy mogłoby być niemożliwe. Duży wybór szyn do każdego pomieszczenia znajdziemy m.in. na stronie: http://www.forestpolska.com.