Dieta sokowa i jej właściwości dla organizmu

Dieta - czy kiedykolwiek mieliśmy do czynienia z tym słowem? Tak, na pewno zdecydowana większość osób może śmiało przyznać, że na pewno nie raz podejmowało wyzwanie związane z dietą. Jedni wytrwali w swoim postanowieniu, inni wręcz przeciwnie. Nie tylko na stałe związali się z dietą dzięki której udało im się zgubić zbędne kilogramy, ale i inne osoby zarazili zdrowym odżywianiem, które korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Jaka dieta jest najlepsza? Na co powinniśmy się zdecydować?

  Dieta oparta na sokach

dieta sokowa ile mozna schudnac

Obecnie na rynku znaleźć można różnego rodzaju diety dzięki którym naprawdę można skutecznie zgubić nadwagę, jak również utrzymać przez całe życie już piękną sylwetkę. Należy jednak pamiętać, że są diety, które można stosować przez długi czas, ale są też diety, które maksymalnie można stosować przez kilka dni, tydzień. Tak, są to bowiem diety, które przy dłuższym stosowaniu mogą pozbawić organizmu człowieka cennych minerałów i witamin. W ten sposób można schudnąć, ale nasze zdrowie i kondycja nie będą w najlepszym stanie. Jedną z takich krótkoterminowych diet jest dieta sokowa. Jak sama nazwa wskazuje jest to dieta, która oparta jest na spożywaniu samych soków. Przy czym należy wystrzegać się wszelkich posiłków stałych, jak chociażby mięso, ziemniaki i inne pokarmy tego typu. Nie można sobie w tym okresie pozwolić sobie nawet na skibkę chleba. Dieta sokowa - ile można schudnąć podczas trwania tej diety? To wszystko zależy.

Skuteczność diety sokowej

Dieta sokowa jest bardzo wymagająca, dlatego nie każdy jest w stanie sobie poradzić z tym tygodniem na który jest ona przeznaczona. O ile jeden lub maksymalnie dwa dni na samych sokach można jakoś przeżyć, o tyle już trzeciego dnia większość osób ma zdecydowany kryzys, który powoduje, że sięgają one po pokarmy stałe. Od naszej silnej woli zależą skutki przebywania na takim trybie żywienia. Dieta sokowa - ile można schudnąć? Prawda jest taka, że w jeden tydzień można zgubić nawet do trzech lub nawet czterech kilogramów. Są osoby, które śmiało twierdzą, że dzięki temu udało im się nawet zrzucić powyżej pięciu kilogramów. Nie można jednak liczyć na większą utratę kilogramów ze względu na to, że jest to dieta krótkotrwała. Jest ona dobra. Pozwala nie tylko na zgubienie wagi, ale również na odjęcie kilku centymetrów w biodrach. Należy jednak przestrzegać czasu jej wykonywania, dzięki czemu nie tylko będziemy cieszyć się piękną sylwetką, ale również doskonałym zdrowiem. Po takiej diecie należy pamiętać o zdrowym sposobie odżywiania.