Jakie obrazy kupić na ślub?

Ślub to nie tylko fantastyczna impreza dla całej rodziny i przyjaciół państwa młodych: to także początek zupełnie nowego rozdziału w życiu pary. Warto podkreślić to, odpowiednio zmieniając wystrój wspólnego mieszkania. Kupując prezent dla pary ślubnej warto postawić na coś praktycznego, a jednocześnie pamiątkowego. Obrazy na ślub to świetny pomysł, który zapewni parze możliwość udekorowania swojej wspólnej przestrzeni zaraz po zawarciu małżeństwa.

Odpowiedni styl

Para ślubna przy zachodzie słońcaObraz na ślub powinien być odzwierciedleniem romantycznego i zmysłowego stylu. Wybierając obraz warto zwrócić uwagę na styl, w jakim urządzone jest wnętrze: to do niego przede wszystkim trzeba dobierać wszelkiego rodzaju dekoracje. Minimalistyczna sypialnia zupełnie zmieni charakter, jeśli nad łóżkiem zawieszona w niej zostanie reprodukcja czarno-białego zdjęcia, natomiast wnętrza, których aranżacje mają w sobie więcej przepychu, na przykład marynarskie, shabby chic czy nawet vintage, wymagają czegoś bardziej spektakularnego, jak piękny pejzaż czy martwa natura.

Ciekawe zestawienie kolorystyczne

Określone połączenia kolorystyczne są oczywiście kwestią indywidualnego gustu, natomiast warto wiedzieć, że purpura, głęboka czerwień czy lila róż są bardzo zmysłowe. Warto wykorzystać ten efekt, tworząc we wnętrzu pożądaną atmosferę. Dlatego też obrazy na ślub powinny być zachowane w barwach ciepłych, takich jak czerwienie, pomarańcze i odcienie żółci. Działają one pobudzająco i rozweselająco. Natomiast chłodne kolory – głównie niebieski, ale także wiele odcieni zielonego i fioletowego – koją, uspokajają i działają uśmierzająco.

Wielkie style malarskie

Wybierając obrazy będące dziełami sztuki, reprezentując znane nurty malarskie, możemy mieć pewność, że uda nam się trafić w gust młodej pary. Stawiając na klasyczne przedstawienia, cechujące się uniwersalnością, dzieła będą odpowiednio komponować się w każdej przestrzeni i aranżacji określonego wnętrza. Dla koneserów sztuki warto postawić na nieszablonowe obrazy na ślub, takie jak wytwory pop-artu, impresjonizmu czy surrealizmu.