Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu używanego?

W celu uniknięcia nieproporcjonalnie wysokich cen nowych aut, większość z nas chętnie przegląda oferty rozmaitych skupów samochodów, licząc, że znajdziemy coś dla siebie. Ogłoszeń związanych ze sprzedażą pojazdu jest mnóstwo – można się na nie napotkać nawet przeglądając auta stojące na parkingach. Praktyka wywieszania kartek z ofertą sprzedaży samochodu jest dość popularna, lecz osobę taką należy naciskać, aby zgodziła się podpisać faktyczną umowę. Wszelakie transakcje robione „w ciemno” są bardzo niebezpieczne, gdyż brakuje im odpowiedniej dokumentacji. Jeśli podczas kupna takiego dwuśladowca zostaniemy oszukani, to nie możemy liczyć na jakąkolwiek ochronę prawną. Posiadanie papierków to podstawowa obrona konsumenta, ponieważ właśnie na ich podstawie możemy przygotować swoją argumentację, jeśli kwestia będzie musiała zostać rozstrzygnięta za pośrednictwem sądu.

Które samochody spisują się najlepiej

Wnętrze Mercedes - BenzJeśli chodzi o auta zmieniające właściciela, to niektóre wypadają znacznie lepiej od innych. Dla przykładu, samochody używane Mercedes należą do jednego z najpopularniejszych wyborów, w zakresie pojazdów używanych. Dwuśladowce tej marki są znane z niezawodności, przez co duży przebieg nie jest tak odczuwalny, jak w przypadku konkurencyjnych producentów. Poza tym, są to doskonałej klasy samochody, które dobrze spisują się w każdych warunkach, są szybkie, nie psują się często, a jazda nimi jest niezwykle komfortowa.

Których aut należy unikać?

Niestety, nie wszystkie dostępne na rynku samochody są tak dobre, jak używane samochody Mercedes Benz. W zależności od sprzedawcy, na którego ofertę się zdecydujemy, możemy natrafić na pojazdy o dość wątpliwej jakości. Chociaż wiele z nich kusi niską ceną, to często ich faktyczny stan techniczny jest na tyle słaby, że, aby prawidłowo działały, będą one wymagały dużego wkładu pieniędzy. Sercem samochodu jest silnik, dlatego właśnie do niego powinniśmy przyłożyć największą uwagę. Jeśli jakikolwiek jego podzespół wymaga napraw lub wymiany, to naszym prawem jest bycie poinformowanym o tym fakcie.

Artykuł powstał we współpracy z portalem uzywany-mercedes.pl