Okna w plisowanych barwach

Okna są przestrzenią, która pozwala na zarówno funkcjonalne, jak i stylowe dopełnienie aranżacji domu lub mieszkania. Pozostawienie „pustej” szyby jest rzadko wybieranym wyjściem. Chociaż w domach z racji gromadzących się obowiązków i pobocznych aktywności spędzamy coraz mniej czasu, to tego typu aranżacyjne luki zawsze przynoszą uczucie przestrzennego wybrakowania. Przez okna i na okna patrzymy częściej niż nam się zdaje. Wchodząc do pokoju zalanego słońcem, można szybko odczuć przypływ pozytywnej energii, jak i wzrost temperatury i zmęczenie oczu od blasku lejącego się przez szyby. Zasłonięcie zasłon często powoduje, że w pokoju nastaje półmrok, a przesuwanie w każdą stronę tkaniny na karniszu nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Dodatki łatwe w montażu

Okna nie służą do spoglądania jedynie nam. Ciekawscy przechodnie lubią lustrować wnętrza cudzych mieszkań przechodząc za oknami. Jest to szczególny problem, gdy mieszka się dość nisko. Zachowanie prywatności nie musi jednak oznaczać stałego zaciągania zasłon lub żaluzji. Trafionym wyjściem są rolety plisowane, których szybki montaż jest w stanie przydać domowej przestrzeni nowej atmosfery oraz skutecznie zabezpieczyć zarówno przed silnym słońcem, jak i ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Niektóre rolety oraz żaluzje ciężko jest dopasować do wymiarów okna. Dziś opcji jest znacznie więcej, a odstająca roleta nie wygląda estetycznie i w pełni nie spełnia swoich funkcji. Rolety plisowane można szybko dopasować do swoich unikalnych potrzeb oraz możliwości metrażowych. Różnego typu tkaniny przepuszczają światło w różnym stopniu. Dzięki temu dopełniając wszystkie okna za pomocą plisowanych rozwiązań można idealnie dopasować natężenie światła, które wpada do różnych pomieszczeń. Bardziej grube rolety plisowane od nasłonecznionej strony, a cieńsze od zachodniej – opcji do aranżacyjnych eksperymentów jest sporo.

rolety plisowaneDo wyboru do koloru

Rolety nie są jedynie praktycznym dodatkiem, który ma chronić przed słońcem i zbędnymi spojrzeniami. Jest to funkcjonalny element dekoracyjny, który trzeba odpowiednio dopasować do istniejącego wyposażenia. Każdy drobny szczegół w pomieszczeniu ma znaczenie i potrafi szybko odbić się na końcowym efekcie. Rolety plisowane są nie mniej ważnym dodatkiem niż meble, a wpasowanie w aranżacyjną układankę nie zawsze jest proste. Dziś opcji do wyboru jest coraz więcej, nie warto więc jest iść po najmniejszej linii oporu i decydować się na rozwiązania pierwsze z brzegu. Spowodowanie negatywnego kontrastu szybko da o sobie znać, bo chociaż roleta będzie funkcjonalna, to przez swoje niedopasowanie będzie obniżać komfort, jaki panował w pokoju lub salonie. Różna grubość tkanin, różne kolory – warto bardziej wgłębić się w dostępne na rynku opcje (np. na https://sunlux24.pl/plisy.rolety.zaluzje.plisowane) i zainwestować w rozwiązanie, którego będziemy sobie gratulować z każdym zaciągnięciem.