Jak praktycznie urządzić sypialnię w salonie?

Nie każdy ma możliwości zakupienia dużego mieszkania. Czasami jedyne wyjście to mieszkanie na niewielkiej powierzchni. Może się wydawać, że małe mieszkanie posiada same wady. Nic bardziej mylnego. Każdy jest w stanie wyczarować kreatywne rozwiązania, wystarczy trochę sprytu, inspiracji oraz planowania. Najczęstszą sytuacją jest moment, w którym oddzielna sypialnia musi przemienić się w pokój dla dziecka, a rodzice trafiają na kanapę do salonu. Poniżej kilka wskazówek, jak funkcjonalnie zaprojektować sypialnię w pokoju dziennym.

Wielozadaniowe meble

sofy rozkładane poznań W momencie, kiedy salon staje się również miejscem do nocnego odpoczynku, konieczne jest przeanalizowanie posiadanych mebli, odchudzenie ich ilości oraz ewentualna wymiana na bardziej funkcjonalne. Rynek oferuje wiele kompaktowych modeli będących jednocześnie regałem na książki i bibeloty. Ostatnio bardzo modne są odświeżone wersje półkotapczanów, które podczas dnia chowają w sobie pełnowymiarowe łóżko. Dla tradycjonalistów rekomendowane są funkcjonalne sofy rozkładane Poznań, które z powodzeniem sprawdzą się w małym pomieszczeniu. Nie tylko w łatwy i szybki sposób zamienią się w wygodne łóżko, ale również będą praktycznym schowkiem, gdyż posiadają skrzynię na przechowywanie pościeli i poduszek. Jeżeli chodzi o sofy rozkładane poznań jest miejscowością, gdzie z powodzeniem znajdziemy wiele ciekawych modeli. Salony meblowe proponują przeróżne wzory, które spełnią wymagania najbardziej wybrednych.

Wykorzystanie powierzchni

Innym sposobem na prywatny kąt do spania jest przeanalizowanie powierzchni pokoju dziennego. Zazwyczaj salon to największe wnętrze ze wszystkich dostępnych w mieszkaniu. Czasem posiada wnęki lub jest długi. To wszystko działa na naszą korzyść. Na takiej powierzchni można wydzielić drobny metraż mieszczący podwójne łóżko w najmniejszym rozmiarze. Do odgrodzenia części dziennej opłaci się wykorzystać ozdobne parawany, zasłony lub ściankę działową. Ogromne szczęście mają osoby dysponujące wysokim mieszkaniem. Pozwala to na zbudowanie antresoli, na której z powodzeniem można rozplanować łóżko, a nawet rozstawienie szafek nocnych. Taka koncepcja sprawdzi się dla wszystkich, którzy nie potrafią rozstać się z posiadaniem tradycyjnego materaca do spania. W sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy z zewnątrz, warto zgłosić się do projektanta wnętrz. Taka osoba stworzy szyty na miarę koncept, który będzie odpowiadał na wszystkie potrzeby domowników. To, co dla nas jest barierą, z powodzeniem wykorzysta specjalista w dziedzinie aranżacji.