Jak dobrać płyn do kąpieli dla dziecka?

Narodziny dziecka są szczególnie ważnym okresem dla każdej pary. Wiąże się to przede wszystkim z szeregiem obowiązków, ale także nauką wychowywania dziecka i zwracania uwagi na wiele istotnych aspektów jego rozwoju. Jedną z ważniejszych kwestii jest bez wątpienia dbanie o higienę dziecka. W tym celu niezbędny jest zakup płynu do kąpieli. Na jakie jednak elementy trzeba zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Jaki płyn wybrać?

Wybór płynu do kąpieli dla Płyn do kąpieli dla dziecidziecka jest szczególnie ważny i nie może paść on na przypadkowy produkt. To niezwykle istotne zwłaszcza w pierwszych dnia niemowlaka. Skóra młodego osobnika jest bardzo delikatna i podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia.  Szukając płynu należy zwrócić uwagę na to czy produkt nie zawiera zbędnych sztucznych barwników oraz konserwantów.

Wybierając płyn do kąpieli dla dzieci spójrzmy przede wszystkim czy posiada on specjalne atesty dermatologiczne, które sprawiają, że dany produkt będzie godny polecenia. To niezwykle istotne by płyn posiadał niskie bądź obojętne ph. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, które sprawdzą się dla dziecka od jego pierwszego dnia życia. Mogą one różnić się między innymi gęstością, sposobem użycia czy ceną. Grunt to zwrócić uwagę czy sprawdzi się on dla niemowlaków.

Płyn dla alergików

Dość częstym wyborem, który również sprawdzi się w przypadku dzieci jest płyn dla alergików, który to właśnie cechuje się niskim ph, a ponadto pozbawiony jest konserwantów i barwników. Pozwoli to nie podrażniać skóry niemowlaka. Istotnym składnikiem w płynach dla dzieci jest parafina, która dba o prawidłowe natłuszczenie ciała bobasa, dzięki czemu skóra nie ulega wysychaniu. Taki płyn do kąpieli dla dzieci na pewno będzie najbezpieczniejszą opcją.

Technika kąpieli

Oprócz samego doboru płynu do kąpieli dla dziecka trzeba także wziąć pod uwagę samą technikę mycia, która wbrew pozorom również odgrywa dużą rolę. Przygotowanie stanowiska dla dziecka powinno być więc pierwszą czynnością jaką wykonamy. W tym elemencie należy koniecznie przygotować sobie świeże ubranka, pieluchę czy ręcznik. Sama kąpiel z reguły nie powinna trwać dłużej niż 5 minut. Musi ona odbywać się w wodzie o temperaturze około 37 stopni, zaś w łazience około 23. Do samej wody dolewamy kilka kropelek płynu do kąpiel, wedle zaleceń producenta.

Podsumowanie

Reasumując, kąpiel niemowlaka w pierwszych dniach jego życia musi być przeprowadzona w przemyślany i odpowiedzialny sposób. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim sam dobór płynu oraz technikę kąpieli.