Jak przenieść dziecko w świat marzeń i wyobraźni

Wszyscy wiedzą, że dzieci posiadają nieograniczoną zdolność przenoszenia się w świat wyobraźni. Utożsamiają się ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajek, naśladując ich, oraz razem z nimi przeżywają kolejne przygody. Skupienie podczas oglądania kolejnego odcinka, to ich sam na sam z super postacią, z której czerpią inspiracje do wymyślnych zabaw z rówieśnikami.

Kim chciałbyś zostać jak dorośniesz

Rzadko,Strażak Sam zabawki który chłopiec, pytany kim chce być pomija tak ważne zawody, jakimi są strażak czy policjant. To naturalna postać rzeczy, że właśnie te odpowiedzi słyszymy. Wspaniałe przygody, bohaterskie postępowanie, ratowanie ludzi, czy zwierząt. W postać z popularnej bajki, w której główny bohater stoi na straży swojego małego miasteczka, może bez problemu wcielić się każde dziecko. Zabawki Strażaka Sama, bo o tej niezwykle pouczającej bajce mowa, dostępne są w wielu sklepach. Mały człowiek, który chce być taki, jak Strażak Sam może przebrać się w identyczny strój. Do tego założyć na siebie plecak napełniony wodą i gasić wymyślone pożary za pomocą psikawki takiej, jak używała postać z bajki. Oczywiście jak każdy strażak musi posiadać hełm z mikrofonem i ochronną szybką, oraz megafon, by wszyscy słyszeli co ma do powiedzenia. Cały szereg oryginalnych zabawek Strażaka Sama dostępnych na rynku, pozwoli każdemu maluchowi choć na chwilkę przenieść się w ten magiczny świat bohaterskich czynów.

Mali przyjaciele z miasteczka Pontypandy

Firma przygotowała również coś, by dzieci mogły bawić się w domu. Kolorowe, identyczne jak z bajki figurki wszystkich występujących w niej postaci. Znaleźć można Strażaka Sama, Elvisa, Penny, komendanta, ale również nieznośnego Normana i jego przyjaciół. Nieodzownym elementem, będzie również remiza strażacka oraz samochody, którymi małe ludziki będą ratować innych z niebezpiecznych sytuacji. Dziecko może samo, bądź w towarzystwie swoich kolegów bawić się, wymyślać różne scenki sytuacyjne w dowolnym miejscu. Figurki są takich rozmiarów, że z łatwością może zabrać je do babci na wakacje, cioci na imieniny, czy na działkę by móc bawić się nimi w różnoraki sposób.

Wspomaganie rozwoju dziecka

Strażak Sam zabawki są doskonałym bodźcem dla rozwoju dziecka. Maluch uczy się korzystać ze swojej wyobraźni, intensywnie myśli nad różnymi, nowymi przygodami. Wpada na pomysł jakiegoś zagrożenia, po czym szybko ma gotowe rozwiązanie jak się z nim uporać. Bardzo ważną rzeczą jest fakt, że ćwiczy w tym momencie powiadamianie odpowiednich służb ratunkowych w chwili, kiedy coś się dzieje. Zna numer ratunkowy. Bawiąc się, rozwija wiele cennych umiejętności.