Jak odstawić dziecko od piersi bez wyrzutów sumienia?

Karmienie piersią - choć wydaje się czynnością zupełnie naturalną często, zwłaszcza na początku przysparza wielu problemów.

Matki wiedzą, że to najlepszy sposób żywienia niemowląt, jednak nie wszystkie mają możliwość karmienia dziecka tylko i wyłącznie w sposób naturalny. Odstawienie dziecka od piersi wiąże się z obawą o jego dalszy rozwój i często wywołuje wyrzuty sumienia u matki. Kobiety chcąc zapewnić dziecku najlepsze żywienie, a niejednokrotnie czując presję ze strony otoczenia starają się karmić jak najdłużej i obawiają się decyzji o wyborze mleka modyfikowanego. Kiedy już nastąpi moment rozszerzenia diety dziecka, mama musi być pewna, że wybiera właściwie i musi czuć wsparcie ze strony otoczenia. W podjęciu odpowiedniej decyzji pomogą jej na pewno informacje o najnowszych technologiach stosowanych w produkcji mieszanek dla niemowląt.

Co dalej? Wybór mleka modyfikowanego

EnfamilZnalezienie odpowiedniego mleka modyfikowanego, które byłoby najbardziej zbliżone do naturalnego może przysparzać wielu problemów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, nie wszystkie jednak wzbogacone są o kwas tłuszczowy DHA, opatentowaną formułę probiotyków GOS, czy polidekstrozę -substancję, która powoduje, że posiłek jest lepiej przyswajany. Wszystkie te składniki zawiera mleko modyfikowane marki Enfamil.

100-letnie doświadczenie w badaniu mleka matki

Produkty tej marki są coraz doskonalsze i najbardziej zbliżone składem do mleka naturalnego. Posiadają najnowocześniejszą, zaawansowaną formułę MFGM (Milk Fat Globule Membrane), która dzięki dostarczaniu substancji zawartej w naturalnym mleku matki stymuluje rozwój mózgu i wspomaga odporność dziecka. Dzięki szerokiej gamie produktów tej firmy, matki mogą zapewnić dziecku odpowiednią dietę, także po zakończeniu karmienia piersią. Do dyspozycji mają produkty, które można zastosować już od pierwszych dni życia dziecka. Mogę być pewne, że dzięki odpowiedniej recepturze, mleko to dostarczy dziecku wszystkie wymagane witaminy i składniki mineralne. Ponadto Enfamil wychodzi  naprzeciw rodzicom, którzy borykają się z problemami żywieniowymi swoich pociech. W ofercie znajduje się mleko dedykowane dzieciom z problemami nadmiernego ulewania pokarmu, a także z nietolerancją laktozy. W zależności od zmieniających się potrzeb żywieniowych dziecka można wybrać różne rodzaje mieszanek. Dokonanie właściwego wyboru mleka modyfikowanego zapewnia dzieciom właściwy rozwój, a matkom ułatwia przejście w kolejny etap życia ich pociech.