Dlaczego skórzane buty to świetny wybór?

Wybór obuwia może nie należeć do najprostszych. Szeroki asortyment sklepów sprawia, że na pewno znajdziemy coś odpowiedniego. Warto wiedzieć, że wśród różnych materiałów na obuwie wyróżnia się skóra, która nieprzerwanie od wielu lat nie wychodzi z mody, posiadając przy tym spory spis zalet, które czynią z niej materiał wygodny i uniwersalny. Oczywiście nie każde skórzane buty będą pasować do każdego stroju, istnieją typy obuwia, które wkomponują się, niezależnie od wyboru kreacji, a do tego sprawdzą przy każdej okazji i sprawiają, że kobiety czują się w nich pewne siebie.

Zalety skóry jako materiału na czółenka

Tytuł najbardziej naturalnego materiału do produkcji butów zobowiązuje. Zalety skórzanych butów to przede wszystkim miękkość, dzięki której buty doskonale dopasowują się do kształtu stopy. Czółenka skórzane sprawią, że nawet po kilku godzinach zabawy, albo spotkań w pracy nadal będziesz wstanie funkcjonować na pełnych obrotach. Innym plusem skórzanych butów jest z pewnością przepuszczalność powietrza, która jeszcze bardziej podbije komfort stopy. Ta pełna cyrkulacja sprawia, że noga w skórzanym bucie jest wstanie wytrzymać o wiele dłużej. Najlepsze czółenka są wykonywane z tego właśnie materiału, zapewnia im to wysoką jakość i wytrzymałość. Nie mówiąc już nawet o ponadczasowości skórzanego obuwia, jako dodatku do eleganckiego ubioru. Czółenkom skórzanym można nadać połysk i sprawić, że przyciągną uwagę każdego, przy czym nadal pozostają jednym z wygodniejszych typów butów.

Do czego pasują takie buty?

czółenka skórzaneCzółenka skórzane, takie jak te: http://www.obuwie-lizuraj.pl/cat-pol-1214553963-Czolenka-skorzane.html z łatwością dopasujemy do każdego ubioru, świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie eleganckiego stroju w ciemnych barwach, ale przez ilość stylów i kolorów świetnie dopasujemy je nawet do bardziej kolorowych kompozycji. Wszystko zależy od gustu i wyobraźni.

Pielęgnacja skórzanego obuwia

Jeśli interesują cię czółenka z prawdziwej skóry, ale nie wiesz jak zadbać o skórzane buty, wystarczy że zapamiętasz kilka prosty wskazań co do postępowania przy pielęgnacji.

Obuwie ze skóry wymaga delikatnego czyszczenia. Skórzanych czółenek nie wolno myć ręcznie, ani tym bardziej prać w pralce. Wszystkie zanieczyszczenia, które przylgnęły do butów należy usuwać miękką szczoteczką do obuwia, albo wilgotną szmatką. Do skór gładkich powinno się również stosować pasty, lub kremy z dodatkiem wosku pszczelego, nawilżającego materiał, co nadaje butom połysku i chroni przed ewentualnymi uszkodzeniami na skutek warunków użytkowania. Do szorstkich skór należy stosować preparaty w spreju, równomiernie używając ich na całej powierzchni.