Jakie zabawki edukacyjne dla dziecka wybrać?

Jak najbardziej powinniśmy dla naszych dzieci wybierać edukacyjne zabawki. To one właśnie wspomagają rozwój dziecka. Do tego pobudzać mają zmysły, ćwiczyć ruchowe umiejętności oraz także umiejętności percepcyjne. Wbrew nazwie, edukacyjne zabawki mają przede wszystkich nasze dzieci bawić. Gdy zabawa nie sprawi przyjemności maluchowi i nie wzbudzi w nim zainteresowania, to wybrany skrupulatnie prezent wyląduje od razu w koszu. Jak zatem można uniknąć takie wpadki oraz wybrać dobrze ciekawą zabawkę? O tym już za moment.

Względu bezpieczeństwa, a wybór zabawki

Lego Mindstorms EV3 31313Gdy wybieramy dla naszego dziecka zabawkę, to na pewno powinniśmy się kierować bardzo prostymi zasadami. Zasadą numer jeden jest bezpieczeństwo. Na pewno musimy być świadomi, że szybciej czy też później każda zabawka wyląduje u maluszka w buzi. Powinny być zatem wykonane z materiałów, które nie zaszkodzą dziecku. Nie mogą także mieć żadnych elementów drobnych, które mogłyby zostać przez nasze dziecko połknięte. Pomimo tego, że producent ma obowiązek zabawkę opatrzyć znaczkiem z wiekiem malucha, dla którego jest przeznaczona, to warto wiedzieć, co zainteresować może dziecko w fazie rozwoju, w której się znajduje.

Świetny przykład edukacyjnej zabawki

Czy można podać jakiś przykład godnej polecenia zabawki edukacyjnej? Jak najbardziej tak. Bez wątpienia jest to Lego Mindstorms EV3 31313. Jest to wręcz potężny zestaw Lego. Pozwala on na stworzenie zautomatyzowanych pojazdów, istot, wynalazków oraz maszyn. Co więcej można nimi także sterować.Dziecko może także tworzyć modele, które będą mówić, chodzić, strzelać, myśleć czy też robić wszystko co o czym tylko pomyślimy. Lego Mindstorms EV3 31313 zawiera instrukcje budowy siedemnastu wspaniałych robotów Lego. Możemy między innymi stworzyć skorpiona, węża, wózek widłowy, ciężarówkę, dinozaura czy też gitary elektrycznej. Każdy z robotów posiada unikalny program oraz także cechy. Aby robotem sterować bezpośrednio, powinniśmy skorzystać z pilota, który jest dołączony do każdego zestawy. Jeśli chcemy posiadać więcej kontroli, to można na smartfona pobrać aplikację. Dzięki Lego Mindstroms nasze dziecko odkryje możliwości w zasadzie niekończące się klocków LEGO. Z takiej edukacyjnej zabawki na pewno zadowoleni będą chłopcy, którzy robotami się interesują. Dziewczynki w mniejszym stopniu, ale tak naprawdę nie ma na to absolutnie żadnej reguły. Jedno jest pewne - nikt nie zna lepiej swojego dziecka, a niżeli rodzice.