Cała prawda o wycieraczkach samochodowych

Wycieraczki samochodowe są elementem, który staje się naprawdę istotny podczas opadów śniegu czy też opadów deszczu. Nie kosztuje zazwyczaj dużo, ale jednak wymaga od nas konserwacji oraz wymiany regularnej. Wszystko po ro, aby w sposób bardziej efektywny oczyszczać przednią oraz także tylną szybę. Jak zatem dbać o nasze samochodowe wycieraczki?

Wymiana piór

Wycieraczki samochodowe do Audi A4

Wymiana piór samochodowych wycieraczek nie musi w ogóle oznaczać, że poprawi się sama jakość wycierania szyby przedniej. Przyczyną działania gorszego wycieraczek wcale nie musi być kiepski stan ich piór. Po latach użytkowania, poddaje się często sprężyna, która jest odpowiedzialna za dociskanie do szyby wycieraczki. Koroduje jak i także traci swoje właściwości sprężyste. Element ten niestety bardzo rzadko występuje pod postacią niezależnej części. Wówczas pozostaje nam nic innego jak kupienie całego ramienia. W przypadku samochodów popularnych stanowi koszt między pięćdziesiąt, a sto pięćdziesiąt złotych. Element kolejny, który może być bezpośrednią przyczyną słabej pracy wycieraczek, to przegub, który służy do odchylania ramienia. Osłabiony zawias czy też zawias całkiem niesprawny może osłabić siłę docisku samego pióra do szyby. W takiej sytuacji powinniśmy spryskać go specyfikiem, który działa odrdzewiająco. Środki tego typu są dostępne w wielu marketach jak i także oczywiście w sklepach motoryzacyjnych.

Pisk wycieraczek

Gdy w pracy samochodowych wycieraczek towarzyszy im pisk, to przyczyną może być uszkodzony sam zaczep na ramieniu. Ogranicza jak najbardziej swobodę poruszania się pióra oraz wpływa na bezpośrednie niewłaściwe ustawienie kąta pomiędzy szybą, a wycieraczką. W przypadku tym musimy się liczyć z wymianą również całego ramienia. Mechanizm napędu wycieraczek zazwyczaj jest chroniony przed atmosferycznymi warunkami, ale może po latach ciągłej eksploatacji odmówić nam posłuszeństwa.

Wycieraczki do konkretnego modelu

Nie da się ukryć, że gdy jesteśmy zmuszeni do wymiany wycieraczek, to musimy wybrać takie pod konkretny model samochodu. Mając samochód Audi A4 wybieramy wycieraczki samochodowe do Audi A4. Wycieraczki samochodowe do Audi A4 możemy zakupić w sklepach motoryzacyjnych zarówno w sieci jak i także w tych działających stacjonarnie. Nie są zbyt drogie. Warto zatem zadbać o regularny wybór wycieraczek jak i także o regularną ich konserwację. Pamiętajmy, że chodzi wyłącznie o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.