Siwienie czy jest to proces odwracalny?

Na pierwsze oznaki starzenia ludzie reagują różnie. Niektórzy przyglądają się swoim nowym zmarszczkom czy siwym włosom ze smutną akceptacją upływającego nieuchronnie czasu. Inni silnie zaprzeczają faktom i radośnie żyją pozornie niczego nie zauważając. Są i tacy, którzy wpadają w panikę i szukają drogi odwrotu licząc na to, że jakaś jest. Owijać w bawełnę nie ma co, takiej drogi nie ma, ale jest coraz więcej możliwości przesunięcia pewnych procesów w czasie czy zakamuflowania ich. Taka możliwość istnieje chociażby w odniesieniu do włosów.

Już nie tylko farbowanie

Gdy już człowiek odkryje na swojej głowie pierwszego siwego włosa zaczyna rozważać. Wyrwać może? Ale odrośnie, a do tego krótszy i sztywniejszy od pozostałych będzie sterczał więc tym bardziej będzie widoczny. To może zafarbować? Niekoniecznie chcemy biegać do fryzjera, dobierać nowy kolor. A co jak nie wyjdzie taki jak chcieliśmy? No i co potem z odrostami? To dopiero zabawa. I tak oto docieramy do takiego tematu jakim jest odsiwiacz. To preparat, który stopniowo, nie od razu,  przywraca naturalny kolor. Działa przez odbudowę pigmentu we włosach. Jest wygodniejszy od farb bo nie trzeba go dobierać do koloru włosów. Ten sam stosuje się do różnych odcieni, ale nie wszystkich.

Dla kogo?

Odsiwiacz głównie odresowany jest do włosów blond i brązowych. Ograniczeniem są włosy czarne i wcześniej koloryzowane - tu odsiwiacz nie zadziała. Tego dotyczą zastrzeżenia osób, które spróbowały, ale bez zadawalających rezultatów. Poza tym różne kosmetyki tego rodzaju przeznaczone są dla mężczyzn i dla kobiet. Jeszcze odrębne są do odsiwiania innych obszarów niż skóra głowy, np. odsiwianie brody. Mężczyźni zdecydowanie są mniejszymi zwolennikami farbowania, a siwizna wielu z nich również doskwiera. Dla nich odsiwiacz to właściwie jedyna opcja, choć dla chętnych pozostaje jeszcze ogolenie się do zera. Kobiety jednak często wybierają koloryzację więc po odsiwiacze sięgają rzadziej.

Jak działa odsiwiacz?

Preparat w zależności od producenta, występuje w różnych postaciach: pianka, krem lub płyn. Nanosi się go na suche włosy i również w zależności od konkretnej marki, albo pozostawia się go albo spłukuje po jakimś czasie. Tę procedurę powtarza się aż do uzyskania oczekiwanego efektu, a potem stosuje się go już tylko na odrosty co kilka tygodni. Ważne jest, że odsiwiacz nie naraża włosów na zniszczenie.

Ile musimy zapłacić?

Produkt dostępny jest zarówno w aptekach, jak i w drogeriach i co istotne, ceny są bardzo urozmaicone. Wahają się one od kilkunastu do ok. 100 zł. Jest więc dostępny dla wszystkich.

Odsiwiacze do włosów dostępne są na przykład w sklepie Enebio.pl - https://www.enebio.pl/odsiwianie/27-silver-stop-płyn-przeciw-siwym-włosom-odsiwiacz.html