Elektryczne czyszczenie zębów - dla dzieci i dorosłych

Jedno jest pewne, jeżeli chodzi o zdrowie naszych zębów – nie warto na nim oszczędzać. Dlatego powinniśmy dokładać wszelkich starań i stosować najlepszy dostępny sprzęt oraz środki, aby nasze zęby były tak czyste, jak to tylko możliwe. Nie można tutaj stosować półśrodków czy też stawiać na tańsze zamienniki, bowiem sprawa jest zbyt poważna. W końcu mamy tylko jeden zestaw zębów na całe życie (nie licząc mleczaków, oczywiście).

Zadbać o zęby

Elektryczne szczoteczki, zarówno te wielokrotnego ładowania jak i jednorazowe, lepiej niż tradycyjne mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia zębów i dziąseł. Wiele takich szczoteczek do zębów wykorzystuje technologię oscylacyjno-obrotową, aby zapewnić lepsze wyniki w zakresie zdrowia jamy ustnej – na tym polu zwykłe ręczne szczoteczki wypadają po prostu blado. Ten rodzaj szczotkowania bardzo różni się od zwykłego, a dodatkowo nie wymaga z naszej strony absolutnie żadnego wysiłku. Szczoteczki elektryczne pozwolą więc osiągnąć znacznie lepsze rezultaty, jednak trzeba się najpierw nauczyć poprawnie ich używać – a lekcja docierania do najdalszych zakamarków jamy ustnej jest pierwszą z szeregu przydatnych porad.

Jak poprawnie szczotkować zęby

Przed rozpoczęciem szczotkowania za pomocą szczoteczek elektrycznych należy poprosić lekarza dentystę o zalecenia dotyczące odpowiedniej techniki. Czasami potrzebne jest bowiem indywidualne podejście i nie każdą jamę ustną czyści się tak samo. Pomocne może być również skorzystanie z instrukcji szczotkowania dołączonej do opakowania szczoteczki. Kiedy już wiadomo, co i jak, pozostaje tylko nałożyć pastę z fluorem na główkę szczoteczki i rozpocząć czyszczenie. Przy okazji, warto wspomnieć w tym momencie o tym, że główkę szczoteczki elektrycznej należy regularnie wymieniać. Najczęściej proponowanym przez dentystów okresem są maksymalnie trzy miesiące.

Precyzyjne zadanie

Aby prawidłowo umyć zęby, trzeba spędzić co najmniej dwie minuty na stosowaniu zalecanej techniki. Powinniśmy tutaj poświęcić trzydzieści sekund na szczotkowanie każdej części ust (jak łatwo policzyć, są cztery takie części - górna prawa, lewa górna, dolna prawa i dolna lewa). Rytuał ten należy powtórzyć zarówno rano, jak i wieczorem. szczoteczki elektryczneWiększość lepszych elektrycznych szczoteczek do zębów ma wbudowane dwuminutowe zegary, a niektóre nawet profesjonalne stopery, które pomagają wydzielić wspomniane trzydzieści sekund dla każdej ćwiartki naszego uzębienia. Podczas używania elektrycznej szczoteczki do zębów nie trzeba naciskać mocno ani szorować. Wystarczy poprowadzić szczoteczkę i pozwolić jej wykonywać całą pracę. Co ciekawe, niektóre elektryczne szczoteczki do zębów mają czujniki ciśnienia, które ostrzegają, gdy szczotkuje się zbyt mocno.