Odrobina harmonii w prezencie

Wielu z nas widząc, jak malejąca liczba kartek z kalendarza przybliża nas do świąt Bożego Narodzenia z niepokojem zaczyna zastanawiać się nad potencjalnymi prezentami dla znajomych i najbliższych. Obdarowywanie prezentami jest znacznie przyjemniejsze niż ich otrzymywanie, oczywiście pod warunkiem, że mamy pomysł na taki prezent. Dziś spróbujemy Was przekonać do czegoś absolutnie wyjątkowego, co z powodzeniem może wystąpić właśnie w roli prezentu na święta, parapetówkę, czy nawet urodziny. O czym mowa? Otóż chodzi o… skandynawskie dodatki!

Dodatki skandynawskie, czyli jakie?

skandynawskie dodatki na prezent

Rozpoczynając dzisiejszy temat musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czym tak naprawdę są skandynawskie dodatki i które z nich nadają się na prezent? Dodatkiem możemy nazwać tak naprawdę każdy element, który w jakiś sposób znajdzie swoje miejsce pośród wyposażenia mieszkania, czyniąc go, choć odrobinę piękniejszym lub bardziej komfortowym. Może to być prosty element dekoracyjny, niewielki mebel lub okazałe dzieło sztuki, to co wybierzemy zależy wyłącznie od naszej wyobraźni, no i oczywiście budżetu. W tym momencie warto zwrócić uwagę, iż nie każdy dodatek jest dodatkiem skandynawskim i aby utrzymać prezent w takiej stylistyce należy wybierać dekoracje minimalistyczne, proste w projekcie, najlepiej utrzymane w jasnych barwach i drewnianym motywie.

Jakie skandynawskie dodatki na prezent?

Skoro już wiemy, na co zwrócić uwagę przymierzając się do zakupu potencjalnego prezentu, przyszedł czas na konkretne przykłady atrakcyjnych podarunków. Jak już wcześniej wspominaliśmy, nie wszystko, co skandynawskie się na prezent nada - w końcu nikt nie wchodzi na parapetówkę z komodą, czy nie kładzie pod choinkę minimalistycznej lampy. Zamiast tego, warto pomyśleć nad czymś nieskomplikowanym, a jednocześnie ciekawym np.  jasnym dywaniku z ekologicznej skóry. Taki mały, przyjemny dodatek wprowadzi do pomieszczenia atmosferę relaksu i rodzinnego ciepła, co z pewnością doceni osoba obdarowana. Innym przykładem, pozwalającym wykorzystać skandynawskie dodatki na prezent jest lustro - najlepiej w okrągłej ramie. Taki podarek to nie tylko wybór gustowny, ale i praktyczny, w końcu jest duża szansa na to, że osoba, której takie lustro sprawimy, choć raz dziennie się w nim przejrzy. Ostatnim, ale wcale nie gorszym niż poprzednie pomysłem na skandynawski prezent jest roślina, a najlepiej osławiona i popularna na północy Monstera, o dużych zielonych liściach, które wzbogacą przestrzeń mieszkalną, wypełniając ją odrobiną relaksującej i harmonijnej zieleni.