Nie tylko zabawki, czyli gwiazdkowe prezenty dla najmłodszych

W obecnych czasach dzieci nie mogą narzekać na brak zabawek. W pokoju typowego malucha znajdziemy bowiem całe mnóstwo pięknych zabawek dopasowanych do wieku i płci. Kupują je ciocie, znajomi rodzice, a także rodzice. Standard życia przeciętnej rodziny rośnie, więc robienie spontanicznych prezentów zaczyna wchodzić w krew. Zamiast dokładać do zapełnionego pokoju malucha kolejną rzecz, którą szybko się znudzi, zainwestuj w podarunek nieco innego rodzaju.

czapki zimowePowiększamy garderobę malucha

Kilkuletnie dzieci bardzo szybko wyrastają z ubranek. Zazwyczaj są też bardzo aktywne i dużo czasu spędzają na kolanach, ponieważ jest to naturalna pozycja do zabawy. Ładne, dobrej jakości ciuszki ucieszą nie tylko maluchy, ale też zabieganych rodziców. Zimową porą najlepiej zdecydować się na ciepłe ubranka, które zadbają o komfort zabawy na świeżym powietrzu. Mogą być to zestawy rajstopek, które dzieciaczki często noszą pod spodniami jako pierwszą warstwę chroniącą przed zimowym mrozem. Wśród pomysłów na drobny ubraniowy upominek wymienić można także skarpetki oraz bieliznę. Oczywiście trzeba zadbać o to, żeby były to rzeczy wykonane z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Tylko wtedy ma to sens, ponieważ sztuczne skarpety, bielizna czy rajstopy nie będą właściwie chronić przed zimnem, ani odprowadzać wilgoci. Prezentem ze średniej półki cenowej są komplety czapek oraz szalików. W sklepie PaMaMi znajdziecie eleganckie zimowe zestawy dla dzieci składające się z kominów lub szalików, czapek oraz rękawiczek. Dla chłopców są to przede wszystkim rzeczy w niebieskim kolorze, a dla dziewczynek w różowym. Chociaż w PaMaMi znajdziecie też komplety w bardziej neutralnych barwach. Jeżeli chcecie kupić dziecku droższy element garderoby, możecie zdecydować się na zimowe spodnie dziecięce na szelkach lub puchową kurteczkę. Nawet, jeżeli rodzice kupili już maluchowi jedno z nich, drugi egzemplarz na pewno nie zaszkodzi. Gdy dziecko zmoknie lub ubrudzi ubranko, zapasowa kurtka czy narciarskie spodnie z pewnością się przydadzą.

Książek nigdy zbyt wiele

Książki to jeden z tych prezentów, które zawsze będą mile widziane. Czytanie maluchom wieczorem to tradycja większości rodzin, a każda nowa książka to kolejna porcja wiedzy i rozrywki. Zakup nowej książeczki warto skonsultować wcześniej z rodzicami, żeby nie okazało się po fakcie, że taką już mają w dziecięcej biblioteczce. Nie warto kupować też egzemplarzy, które mogą okazać się niezgodne z wartościami wyznawanymi przez rodziców np. o dojrzewaniu, jeżeli opiekunowie nie uznają to jeszcze za konieczne czy Biblii dla najmłodszych, jeżeli wiemy, że rodzice są niewierzący. Nawet, jeżeli nasze intencje są dobre, w ten sposób mamy największe szanse, aby wywołać niepotrzebny konflikt.