Na jakie sprzęty dla dziecka wydajemy najwięcej?

Comiesięczne koszty związane z posiadaniem dziecka mogą być znaczne. Jednak najboleśniejsze dla naszego portfela okazują się zazwyczaj jednorazowe duże wydatki. Z tego względu, niektóre rzeczy warto kupować zanim maluch pojawi się na świecie, co pozwoli na optymalne zarządzanie domowym budżetem.

Fotelik do podróżowania samochodem

Jednym z najdroższych sprzętów dla malucha są zdecydowanie foteliki samochodowe. Chodzi oczywiście o modele porządnej jakości, które spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa. Niestety, ich marketowe odpowiedniki nie są dobrym rozwiązaniem, a jakiejkolwiek oszczędności w tym względzie możesz pożałować, gdy podczas podróży samochodem przydarzy się Wam stłuczka lub poważny wypadek. Nie kupuj też używanych fotelików samochodowych z niepewnego źródła. Jeżeli okaże się, że uczestniczył on wcześniej w jakimś wypadku, może nie spełniać właściwie funkcji ochronnej. W sklepach znajdziesz foteliki samochodowe przeznaczone dla różnych przedziałów wagowych. Żeby zapewnić dziecku komfort i bezpieczeństwo, zwróć uwagę na odpowiedni wybór fotelika. Poza tym, po jego zamontowaniu upewnij się, że został on poprawnie umocowany.

Wózek dla dziecka

Kolejną kosztowną rzeczą związaną z posiadaniem dziecka jest wózek. Jeżeli chcesz zaoszczędzić, w tym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić model z drugiej ręki. Takie rozwiązanie może wręcz okazać się lepsze, jeżeli zamiast nowego wózka kiepskiej jakości, kupisz w podobnej cenie używany, ale wysokiej klasy model. O wykonanie wózka i jego funkcjonalność warto zadbać, ponieważ od nich zależeć będzie komfort Twój i malucha podczas codziennych spacerów. Dobrze byłoby, gdyby wózek dziecięcy posiadał solidne opony, amortyzatory kół oraz regulowaną rączkę. Dzięki temu, poradzicie sobie nawet w trudnym terenie, a spacery nie będą męczące.

Łóżeczko dziecięce i materac

Ostatnim sprzętem z naszej listy jest dziecięce łóżeczko. Najlepsze łóżeczka to takie, które zostały wykonane z drewna, posiadają wyjmowane szczebelki oraz regulację wysokości materaca. Zadbanie o te elementy pozwoli Wam na długie i wygodne korzystanie z mebla. Do łóżka warto zakupić też kilka gadżetów. Wśród nich wymienić można m.in. osłonkę na szczebelki, która ochroni dziecko przed uderzeniem się oraz silikonową osłonę na ramę łóżka, która zabezpieczy je przed zniszczeniem, gdy maluch zacznie ząbkować. Do komfortowego snu niezbędny jest też wygodny materac. W sklepach znajdziesz materace dla dzieci z pianki, lateksowe oraz tańsze materace kokos-gryka.