Jak wybrać kosę Stihl do swojego ogrodu?

Pielęgnacja trawnika to obowiązek każdego miłośnika ogrodnictwa. Jednym z najlepszych urządzeń, które poradzi sobie z problemem nierównej trawy, jest kosa spalinowa. Kosa to jedno z najważniejszych narzędzi, które powinno być na wyposażeniu każdej osoby dbającej o trawnik. To właśnie idealnie przycięta trawa jest jedną z pierwszych rzeczy, które rzucają się w oczy podczas wizyty znajomych i przyjaciół.

 

Do czego przyda się kosa Stihl?

Jak wybrać kosę Stihl do swojego ogrodu?Posiadając ogród o małej lub średniej powierzchni, koszenie tradycyjną kosiarką może być uporczywe nie ze względu na długość pracy, a raczej wszelkie kwestie organizacyjne jak wyciągnięcie kosiarki, podłączenie jej do prądu. Dodatkowo podczas tradycyjnego koszenia istnieje duże ryzyko, że trudno dostępne miejsca zostaną nieskoszone zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się kosa STIHL, która działa bezprzewodowo, co znacznie skraca czas przygotowania narzędzia do pracy, a dodatkowo w idealny sposób przytnie trawę w nawet najbardziej niedostępnych miejscach. Co więcej, kosy posiadają regulator wysokości skoszonej trawy, co pozwala nam na dużą elastyczność w kwestii doboru idealnej wysokości naszego trawnika.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią kosę?

Wybierając odpowiednią kosę STIHL, warto zwrócić uwagę na takie cechy urządzenia jak jego moc, możliwość regulacji, a także średnica cięcia trawy. Kosy dysponują silnikiem zarówno dwu, jak i czterosuwowym. W zależności od naszych potrzeb silnik mniejszy znacznie ciszej pracuje, jednak silnik czterosuwowy pracuje znacznie efektywniej i dłużej. Wybrana przez nas kosa powinna posiadać możliwość regulacji zarówno wysokości ściętej trawy, jak i regulację drążka, co znacznie ułatwi pracę z narzędziem bez względu na nasze doświadczenie w koszeniu trawy.

 

Kosa Stihl - na jaki model postawić?

Kosy STIHL są jednymi z najczęściej wybieranych urządzeń do przycinania trawy. W momencie, gdy posiadamy dużą powierzchnię trawnika, stanowi doskonałe dopełnienie pracy wykonanej tradycyjną kosiarką. W doskonały sposób radzą sobie przycinaniem trudno dostępnych miejsc, a także z wycinaniem twardych elementów jak krzewy i zarośla. W zależności od naszego doświadczenia oraz potrzeb możemy postawić na kosę lekką ważącą nie więcej niż 5 kilogramów lub cięższy odpowiednik przeznaczony do zadań specjalnych. Przykładem lekkiej kosy jest STIHL FS56 lub FS70, które stanowią idealne wyposażenie małego lub średniego ogrodu. Kosa STIHL to bardzo przydatne narzędzie, z efektów którego zawsze będziemy zadowoleni.