Bieżnia domowa – asortyment dla osoby początkującej, czy raczej zaawansowanej?

Zdrowe nawyki żywieniowe, aktywny tryb życia i coraz większa ilość wysiłku fizycznego to styl życia, który promowany jest coraz mocniej przez media. Jeszcze kilkanaście lat temu, nie zwracaliśmy uwagi na to, jak czujemy się przez coraz bardziej siedzący tryb i brak zbilansowanej diety – czego efektu zauważalne były dopiero na starość, jednak większość osób tłumaczyła to na setki różnych sposobów. Dziś jesteśmy dużo bardziej świadomi tego, jak pracuje i zachowuje się organizm. Zawdzięczamy to postępom medycyny, technologii i poziomu inteligencji, który zauważalny jest na całym świecie przez ostatnie lata. Zastanówmy się jak wpłynąć pozytywnie na swój organizm, by nie trzeba było martwić się o mięśnie, stawy, ścięgna, kondycję, a nawet swoją sylwetkę – o którą każdy dba coraz intensywniej, by cieszyć się uznaniem innych. Bieżnia domowa to asortyment, który można spotkać już niemal we wszystkich sklepach sportowych. Możesz zamówić ją również  s Internecie, na przykład na stronie https://www.topslim.pl/pol_m_SPRZET-FITNESS_Bieznie-175.html. Odpowiedzmy sobie na pytanie, kto powinien korzystać z takiego asortymentu, by cieszyć się satysfakcjonującymi i zadowalającymi rezultatami.

Bieżnia – cardio kontra interwały

Wiemy od dawna, że cardio posiada pozytywny wpływ na ilość spalanych kalorii, metabolizm i zapotrzebowanie kaloryczne, natomiast interwały lepiej budują imponującą kondycję, ponieważ jest to trening wykorzystujący dużo mocniej nasz organizm. Bieżnia udostępnia możliwość wykonywania obydwu treningów, dlatego sami musimy wybrać, który z nich jest lepszym wyborem dla nas.

bieżniaCzy bieżnia domowa wytrzyma obciążenia?

Produkty znane z siłowni są niezwykle ciężkie, masywne i potrafią wytrzymać niezwykłe obciążenia podczas eksploatacji przez zaawansowanych użytkowników. Muszą być one dostosowane do największych możliwych przeciążeń, nawet jeśli na trening przyjdzie osoba naprawdę otyła – domowe modele mogłyby nie wytrzymać takiego ciężaru lub bardzo szybkiego tempa w dłuższym wymiarze czasu. Bieżnia domowa to raczej asortyment dla amatorów, którzy nie mają w swojej okolicy warunków do biegania – niezależnie od tego, czy chodzi o kwestie związane z opadami atmosferycznymi, temperaturami, czy ukształtowaniem terenu lub nawet rodzaje podłoża. Jeśli w twojej najbliższej okolicy znajdują się tylko utwardzone drogi, chodniki i blokowiska, to dużo lepszym wyborem będzie jogging pod dachem. Gdy biegamy po twardej i rezonującej nawierzchni, uderzenia wibrują do naszych stawów, ścięgien, kości i mięśni, co powoduje nie tylko uszkodzenia i urazy, ale także ból – nawet na początku przygody ze sportem, gdy organizm dopiero zaczyna adaptować się do wysiłku.