Wymarzony pokój dla dziecka

Każdy rodzic staje w pewnym momencie rozwoju swojego dziecka przed decyzją dotyczącą remontu i przearanżowania pokoju. Przecież nagle nasze dziecko przestaje być małym bobasem i staje się aktywnym i pomysłowym dzieckiem, które wymaga zupełnie innej aranżacji przestrzeni i funkcjonalności. Warto dobrze zastanowić się nad tym, jakie meble i dekoracje wybrać, aby nasza pociecha była zadowolona, a nowy pokój służył przez wiele lat. Przecież tego rodzaju remont robi się zazwyczaj tylko raz na kilka lat. 

Pomysłowo i praktycznie

Wymarzony pokój dla dzieckaPokój dla dziecka w wieku 6-10 lat powinien także spełniać szereg praktycznych funkcji. To taki okres, w którym dziecko coraz częściej będzie zapraszać do siebie swoich ulubionych kolegów i koleżanki. Dlatego z jednej strony warto, kiedy w pokoju jest miękki dywan, na którym można rozłożyć zabawki, a z drugiej strony biurko do odrabiania lekcji i nauki przed komputerem. Bardzo ważnym elementem jest także miejsce do spania. Aby rozbudzać w dzieciach pasję do poznawania świata i odkrywania nieznanych krajów warto zdecydować się na łóżko safari dla dziecka (które możemy kupić np. na stronie: https://trend-home.pl/pl/products/lozko-dzieciece-safari-1315.html). Pozwoli ono z jednej strony na fantazyjną dekorację pokoju malucha, ponieważ jest utrzymane w przyjaznych pastelowych kolorach. Z drugiej strony kolorowe wzorki i wizerunki zwierząt nadadzą przestrzeni dynamiki. Tego rodzaju łóżko safari dla dziecka to także pretekst do niezliczonych zabaw w klimacie afrykańskim, poznawania zwierząt, tego jak na co dzień żyją i jakie dźwięki wydają. Takie łóżko pozwala także na dobranie pozostałych elementów do pokoju, aby skomponować całość wystroju. Ciekawym elementem jest np. imię dziecka wyklejone na ścianie z kolorowych literek. 

Pokój małego podróżnika

Dziecko w wieku 6-10 lat jest na takim etapie rozwoju, że fascynuje się nowymi rzeczami, obszarami zdobywania wiedzy i bardzo łatwo interesuje się np. podróżami, czy nowymi krajami. Pokój, w którym będzie łóżko safari dla dziecka pozwoli na rozwijanie pasji do poznawania nowych krajów. Ciekawym elementem takiego pokoju może być mapa świata do powieszenia na ścianie, w formie zdrapki. Po odpowiedzeniu danego kraju dziecko może to zaznaczyć tworząc w ten sposób osobisty dziennik podróży. Każde dziecko, które jest ciekawe świata na pewno po dniu pełnym przygód bardzo chętnie posłucha opowieści lub książek o nowych przygodach leżąc wieczorem w łóżko safari dla dziecka. Pozwoli to zaszczepić ciekawość świata i na pewno będzie doskonałym wstępem do np. pierwszej dalekiej podróży wakacyjnej, szczególnie, jeżeli będzie to podróż zagraniczna!