Od czego zacząć swoją przygodę z przedłużaniem rzęs?

Przedłużanie rzęs to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Nie ma w tym nic dziwnego – kobiety zdają sobie sprawę, że pięknie podkreślona oprawa oczu pozytywnie wpływa na wygląd całej twarzy. Istnieje cała masa produktów do przedłużania rzęs, dlatego początkująca stylistka może czuć się nieco zagubiona. Co zatem jest niezbędne, by zacząć swoją przygodę z profesjonalną stylizacją rzęs?

Sztuczne rzęsy – jak wybrać najlepsze modele?

Sztuczne rzęsy to oczywiście najważniejsze produkty do przedłużania rzęs, których nie może zabraknąć w wyposażeniu stylistki. Warto wydać na nie trochę więcej pieniędzy, ponieważ ich jakość w dużej mierze decyduje o wyglądzie oka po zabiegu. Istnieje bardzo wiele rodzajów sztucznych rzęs. Najlepiej zaopatrzyć się w jak najszerszą gamę modeli o różnej długości, gęstości i skręcie. Najpopularniejsze wśród tego typu produktów są rzęsy mink, kaszmirowe oraz jedwabne. Niektóre stylistki poza rzęsami syntetycznymi stosują także rzęsy naturalne z włosia norek. Im więcej różnych modeli posiadamy, tym lepiej możemy zaspokoić oczekiwania naszych klientek. Same będziemy też miały większe pole do popisu. Spośród szerokiej gamy różnorodnych produktów do przedłużania rzęs możemy precyzyjnie dobrać sposób stylizacji do oczu każdej klientki. Jeśli nie mamy jeszcze swojej ulubionej marki, dobrze jest zapytać o polecenie zaufaną kosmetyczkę. Na początku warto zakupić sztuczne rzęsy różnych producentów, np. na stronie https://kbarth.pl/. Kiedy już odkryjemy, z jakimi rzęsami najlepiej nam się pracuje, łatwiej będzie nam dokonać wyboru podczas kolejnych zakupów.

Od czego zacząć swoją przygodę z przedłużaniem rzęs?Niezbędne akcesoria w pracy stylistki rzęs

Produkty do przedłużania rzęs to bardzo obszerna kategoria. Znajdujemy wśród nich zarówno preparaty kosmetyczne, jak i narzędzia używane podczas stylizacji. Jednymi z ważniejszych akcesoriów w pracy stylistki rzęs są cleanery oraz primery. Pierwszy z tych środków służy do odtłuszczania i oczyszczania sztucznych rzęs przed zabiegiem. Natomiast primer lub speed up pomoże zwiększyć przyczepność rzęs, a także sprawi, że klej szybciej zacznie działać. Sam klej również powinien być starannie wybrany. Początkujące kosmetyczki mogą zaopatrzyć się w co najmniej w dwa rodzaje – szybciej i wolniej schnący. Wymieniając produkty do przedłużania rzęs nie sposób pominąć pęsety. W tym wypadku także należy zaopatrzyć się minimum w dwa modele. Jedna pęseta będzie nam służyła do przyklejania rzęs, a druga do ich separacji. Na początku warto zakupić pęsetę nieco cięższą, ponieważ niewyćwiczonym w stylizacji dłoniom może brakować wyczucia.