Kupujemy pierwsze buty dziecięce – na co zwrócić uwagę?

Wybór pierwszych butów dziecięcych to nie lada gratka dla wielu rodziców. Jak dobrać rozmiar? Na co zwrócić szczególną uwagę? Wątpliwości jest wiele, szczególnie że u ich podstaw leży zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka.

Wszystko z pewnością byłoby prostsze, gdyby malec w sklepie współpracował. Spokojnie siedział i z pokorą zakładał kolejną parę obuwia, nie marudząc przy tym, ani nie manifestując swojego niezadowolenia. No cóż, rzeczywistość w wielu przypadkach wygląda zupełnie inaczej. Podczas, gdy rodzic pochłonięty poszukiwaniem idealnych butów dziecięcych, maluch w tym czasie ostentacyjnie oznajmia wszem i wobec swoje zmęczenie, znudzenie czy irytację. Trudno w takich warunkach o racjonalne myślenie, dlatego zanim rozpoczniemy swoje wojaże po sklepach, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby do minimum skrócić czas spędzony na zakupach.

Pierwsze buty dziecięce – kiedy?

Buty dziecięceOdpowiedź brzmi – jak dziecko nauczy się dobrze chodzić. Nie wcześniej. Dla zdrowia i prawidłowego rozwoju optymalne jest, aby malec jak najdłużej doskonalił swoje samodzielne poruszanie na boso. W chłodne dni wystarczy jedynie skarpetka z podeszwą antypoślizgową, która należycie spełni swoją rolę, nie ograniczając przy tym ruchliwości maluszka. A gdy przyjdzie już pora na buty dziecięce np. stąd: https://www.sklepdorotka.pl/ przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy w sposób odpowiedni utrzymuje ono stopę. Obuwie bowiem nie może być zbyt sztywne, ponieważ będzie powodowało dyskomfort. Optymalnie byłoby, gdyby podeszwa była na tyle elastyczna, aby z łatwością zginała się w palcach, a materiał wewnętrzny wykonany z naturalnych, oddychających, przyjaznych stopie materiałów. To ważne, albowiem ochrona małej nóżki przed nadmiernym poceniem zabezpieczy przed rozwojem grzybów i bakterii. Oczywistym jest, że idealne buty dziecięce muszą być lekkie oraz wygodne. Zapewnienie wszystkich tych czynników znajdzie swoje odzwierciedlenie w komfortowym użytkowaniu.

Co z tym rozmiarem?

O ile kwestia doboru obuwia nie budzi zbyt wielu wątpliwości, o tyle dopasowanie rozmiaru stanowi nie lada wyzwanie dla wielu rodziców. Wszystko dlatego, że malec rośnie w zatrważającym tempie. Dlatego optymalnie byłoby, gdyby rozmiar obuwia był o jeden numer większy niż stopa. Pomocny w tym zakresie może być szkic nóżki na kartce papieru, gdy stoi. Połączenie linią najniższego i najwyższego punktu oraz dodanie 1 cm da nam odpowiedź, w jakim rozmiarze należy zakupić buty dziecięce.