Komfort małych stóp

Jak stworzyć bezpieczną, wygodną i przyjazną przestrzeń? O tym przede wszystkim myślą rodzice, urządzając pokój dla dziecka. Wbierają więc meble pozbawione kantów i pokrycia podłóg, po których można biegać bez ryzyka poślizgnięcia. Zwłaszcza podłogi są ważne, bo dla dzieci to najlepsze miejsce do aktywnej zabawy. Warto, aby były bezpieczne i miłe dla stóp, komfortowe i ciepłe. Aby można było biegać po nich na bosaka albo godzinami budować wieże z klocków.

Naturalne, bezpieczne i łatwe do czyszczenia

Niemowlę leżące na dywanieDywan w pokoju malca to konieczność. Jest niezastąpiony, gdy dziecko uczy się raczkować. Świetnie amortyzuje upadki, kiedy stawia pierwsze kroki. Dywan jest także doskonałym miejscem do zabawy. Dzieci uwielbiają rozkładać na podłodze swoje gry, układanki, lalki, klocki i bawić się całymi godzinami. Jeśli podłogę w ich pokoju pokrywa miękki i ciepły dywan, nie musimy się martwić, że złapią przeziębienie, albo będzie im niewygodnie.

O komfort najmłodszych świetnie zadbają dywany dla dzieci Lorena Canals. Produkty tej hiszpańskiej marki dedykowane są głównie dzieciom, a więc projektowane i wytwarzane z myślą o nich. Robione są ręcznie, najczęściej z wysokiej jakości bawełny, która w przeciwieństwie do wełny nie powoduje uczuleń. Są ładne, a przy tym praktyczne - nie tracą kolorów i skutecznie opierają się zabrudzeniom. A jeśli zdarzy się większa plama, łatwo będzie sobie z nią poradzić. Bawełniane dywany wystarczy wrzucić do domowej pralki i znów będą ładne.

Wśród dywanów dla dzieci Lorena Canals są także produkty z akrylu. Wyglądają jak utkane z wełny - równie miękkie, sprężyste i delikatne. Jednak w przeciwieństwie do wełny akryl jest materiałem antyalergicznym, doskonale odpornym na pleśń i bakterie, więc będzie na pewno lepszym wyborem do dziecięcego pokoju. W dodatku bardzo łatwo go czyścić. Jest całkowicie odporny na działanie środków chemicznych, więc praktycznie żaden brud mu niestraszny.

Wesołe kolory, pomysłowe wzory

Kolorowy dywan z atrakcyjnym wzorem jest także ważnym elementem dekoracyjnym pokoju. Dywany dla dzieci Lorena Canals są w tak dużym wyborze, że łatwo będzie znaleźć coś, co idealnie wpisze się w nasze czy dziecięce potrzeby estetyczne. Są subtelne szarości i pastele, idealne dla dziewczynek, są i kontrastowe zestawienia mocnych barw, które spodobają się chłopcom.

Jest też wiele dywanów, które będą świetną inspiracją do zabaw, a nawet do nauki. Na jednych mamy mapy świata, na innych przestrzeń kosmiczną, a na jeszcze innych - literki alfabetu i cyfry. Są nawet dywany z zapisem działań i wzorów matematycznych! Warto zafundować dziecku takie kompaktowe pokrycie podłogi. Będzie miękkie, bezpieczne, ładne, a czasem pomoże w matmie.