Czym powinny się wyróżniać poduszki dziecięce?

W łóżkach oraz łóżeczkach, w trakcie zabawy w salonie, podczas odpoczynku na tarasie oraz ogrodzie, w samochodzie, zatem poduszki asystują dzieciom w rozmaitych sytuacjach każdego dnia. Poduszka dla dziecka to więc niezwykle pomocny oraz funkcjonalny dodatek. Ozdobi wnętrze dziecinnego pokoju, zadba o wygodę malca podczas podróży, umożliwi odpowiedni, dobry wypoczynek. Należałoby zatem poświęcić chwilę, aby dobrać najlepsze poduszki dla dzieci.

Od kiedy poduszka dla dziecka?


Czym powinny się wyróżniać poduszki dziecięce?Gdy poduszka dla dziecka będzie już tylko praktycznym gadżetem podnoszącym jakość snu? Możesz być zaskoczony, lecz lekarze zalecają zaczekać z umieszczeniem poduszki w łóżeczku choćby do 2. roku życia. Maluchy, które poruszają się już w miarę normalnie oraz wstają na swoje nogi, mogą zastosować poduszkę do wyjścia z łóżeczka, co grozi bolesnym upadkiem. Tak naprawdę najlepiej, jeśli własną pierwszą poduszkę mały dostanie właśnie wówczas, jeśli „wyprowadzi” się z łóżeczka ze szczebelkami.

Co wziąć pod uwagę, wybierając poduszkę dla malucha?


Pamiętajmy o tym, która jest najistotniejsza funkcja poduszki. Idealnie dopasowane poduszki dziecięce, stanowią wsparcie tylko dla głowy oraz szyi. Ramiona oraz obręcz barkowa powinny znajdować się na materacu. Układanie małego na ogromnej, miękkiej poduszce, może wykazać się niebezpieczne dla dobrego rozwoju jego kręgosłupa. Co jeszcze powinniśmy wziąć pod uwagę? Istotnymi elementami przy wybieraniu poduszki są wszelkie cechy własnego dziecka i jego kłopoty zdrowotne, takie jak: astma oskrzelowa, alergia, lub zwyrodnienie kręgosłupa.

Wypełnienie poduszki


Gdy wybieramy poduszki dziecięce (np. ze strony: https://www.artmini.pl/pol_m_Poduszki-ozdobne_Poduszki-dla-Dzieci-219.html), to należałoby wybierać tkaniny hipoalergiczne, gdyż są wytrzymałe na rozwój pleśni, grzybów i roztoczy. To najlepsze wyjście dla dzieci, jakie cierpią z powodu nadwrażliwości czy astmy. Atrakcyjnym gatunkowo artykułem będzie poduszka napełniona poliestrem, bowiem jest trwały, wolny od przykrych zapachów, natomiast przy tym zachowuje własny kształt zdecydowanie dłużej aniżeli włókna naturalne. Poduszki dziecięce dla z wypełnieniem poliestrowym będzie również twarda oraz niezwykle jędrna, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w dziecięcym łóżeczku.

Poduszka dla alergika


Jeszcze więcej dzieci ma alergię, więc tak istotna jest eliminacja z najbliższego otoczenia możliwych alergenów. W wypadku dzieci zmagających się z tym kłopotem wybór zestawu pościeli nie może być przypadkowy. Poduszka oraz kołdra muszą być antyalergiczne, zrobione z najdoskonalszej klasy produktów. Z pewnością należy zrezygnować z wypełnienia puchowego na rzecz jedwabiu, kulek poliestrowych czy silikonu.